تبلیغات
a حیاط خلوت - سخنانی از امام و رهبر درباره انتخابات
حیاط خلوت
  صفحه نخست       |       تماس با مدیر       |       پست الکترونیک       |       RSS       |       ATOM
 

گزیده ای از سخنان امام خمینی(ره) درباره انتخابات و کاندیداها

باید به اشخاصى که احتمال انحراف در آنان میرود رأى ندهند چه احتمال انحراف عقیدتى ، اعمالى و یا اخلاقى که به چنین اشخاص اعتماد نمی ‏شود کرد و رأى به آنان موجب مسئولیت خواهد بود .

صحیفه امام ج‏۱۲ ص : ۲۷۷

رأى خود را به شخصى که متعهد به اسلام و خدمتگزار به ملت و کشور و حامى مستضعفان و داراى بصیرت در امر دین و دنیا و منزّه از گرایش به شرق و غرب و مکتب هاى انحرافى و داراى دید سیاسى است، بدهید .

صحیفه امام ج‏۱۵ ص : ۲۴۹

بقیه در ادامه مطلب...


اشخاصى که متعهد هستند ، اشخاصى که سالم هستند ، اشخاصى که بصیرت دارند و هیچ انحراف ندارند و بر صراط مستقیم انسانیتند ، به مجالس و  مجلس شورا بفرستیم ؛ تا اینکه ان شاءاللَّه اسلام به آن معنایى که هست ، اسلام به آن حقیقتى که هست ، در ایران پیاده بشود .

صحیفه امام ج‏۶ ص : ۵۰۸

از حالا بنا نگذارید به اینکه یک جبهه ‏بندى بکنید ، یک دسته این طرف ، یک دسته آن طرف و همان کارهایى که در مجالس سابق می ‏کردند ، و همان دعواها و نزاع هایى که به انحطاط می کشید خودشان و ملت را … .

صحیفه امام ج‏۱۲ ص : ۳۴۶

وکلاى مجلس از طبقه‏ اى باشند ؛ که محرومیت و مظلومیت مستضعفان و محرومان جامعه را لمس نموده و در فکر رفاه آنان باشند ، نه از سرمایه داران و زمین خواران و صدرنشینان مرفه و غرق در لذات و شهوات که تلخى محرومیت و رنج گرسنگان و پابرهنگان را نمى ‏توانند بفهمند.

صحیفه امام ج‏۲۱ ص : ۳۹۳

گزیده ای از  نقطه نظرات مقام معظم رهبری درباره ی اصلح ترین کاندیدا ها

بهترین کیست؟ من نسبت به شخص، هیچ‏گونه نظرى ابراز نمیکنم؛ اما شاخص هائى وجود دارد. بهترین، آن کسى است که درد کشور را بفهمد ، درد مردم را بداند ، با مردم یگانه و صمیمى باشد ، از فساد دور باشد ، دنبال اشرافیگرى خودش نباشد. آفت بزرگ ما اشرافیگرى و تجمل‏پرستى است ؛ فلان مسئول اگر اهل تجمل و اشرافیگرى باشد ، مردم را به سمت اشرافیگرى و به سمت اسراف سوق خواهد داد.

بیانات در جمع مردم استان کردستان‏ در میدان آزادى سنندج‏ ۱۳۸۸/۰۲/۲۲

مردم و ساده‏ زیستی

یکى از اساسى‏ترین کارها براى اینکه ما جلوى اسراف را بگیریم این است که مسئولین کشور ، خودشان ، کسانشان ، نزدیکانشان و وابستگانشان ، اهل اسراف و اهل اشرافیگرى نباشند. چطور میتوانیم اگر خودمان اهل اسراف باشیم ، به مردم بگوئیم اسراف نکنید ؛ «أ تأمرون النّاس بالبرّ و تنسون انفسکم»(۱) «یا أیّها الّذین امنوا لم تقولون ما لا تفعلون -  کبر مقتا عند اللَّه ان تقولوا ما لا تفعلون»(۲) اولین کار این است که ما مسئولین کشور را ، افرادى انتخاب کنیم که مردمى باشند ، ساده‏زیست باشند ، درد مردم را بدانند و خودشان از درد مردم احساس درد کنند. این هم به نظر من شاخص مهمى است. آگاهانه بگردید ؛ برسید ؛ و به آنچه که رسیدید و تشخیص دادید ، با قصد قربت اقدام کنید ؛ با قصد قربت پاى صندوق انتخابات بروید و خداى متعال اجر خواهد داد .

1.بقره: ۴۴

2.صف: ۲ و ۳

دیدار رئیس‏ جمهوری و اعضاى هیئت دولت ۰۲/۰۶/۱۳۸۷

وعده ما 12 اسفند پای صندوق های رأی

نوع مطلب : مناسبت ها، 
برچسب ها :
ارسال شده در: یکشنبه 7 اسفند 1390 :: توسط : احسان عزیزی پور


 
درباره وبلاگ
مدیر وبلاگ : احسان عزیزی پور
نویسندگان
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :