تبلیغات
a حیاط خلوت - انواع شیطان پرستی از نظر ایدئولوژی
حیاط خلوت
  صفحه نخست       |       تماس با مدیر       |       پست الکترونیک       |       RSS       |       ATOM
 

الف. شیطان پرستی فلسفی

این نوع از شیطان پرستی بر مبنای فلسف ه ی آنتون زندر لاوی که در کتاب مقدس شیطان و دیگر آثارش آمده ، تشکیل شده است. لاوی موسس کلیسای شیطان در سال 1966م بود .

شیطان در نظر لاوی موجودی مثبت بوده ، در حالی که تعالیم خداجیانه ی کلیسا را مورد تمسخر قرار می دهد .

یک شیطان پرست فلسفی ، خود را خدای می داند . آیین مذهبی این گروه از شیطان پرستان ، بیشتر شبیه به فلسفه ی کراولی با دیدی جلو برنده به شمت شیطان پرستی است .

یک شیطان پرست فلسفی مدعی است کسانی که خودشان را با شیطان پرستی هم ردیف می دانند ، نباید به طرز فکر گروهی وفادار باشند و آن ها را از لحاظ  اخلاقی قبول نداشته باشند و در ازای آن ، گرایش های انفرادی داشته باشند و باید به طور دائمی یک سر و گردن بالاتر از کسانی باشند که خود را از لحاظ اخلاقی قوی می دانند و در بشردوستی خود ، بدون تامل عمل کنند .

در نظر شیطان پرستان فلسفی ، محور و مرکزیّت عالم هستی ، خود انسان است و بزرگ ترین آرزو و شرط رستگاری این نوع از شیطان پرستان ، برتری و ترفیع نسبت به دیگران است . شیطان پرستان فلسفی عموما به خدایی برای پرستش قائل نیستند و به زندگی غیرمادی بعد از مرگ نیز عقیده ای ندارند .

آن ها با تکیه بر عقاید انسانی وابسته به دنیا ، مطالب مربوط به فلسفه ی عقلانی را عبث شمرده و آن ها را به دید ترس از مسائل ماورایی می نگرند و تنها به وسیله ی آن ، یک زندگی عقیم که تنها بر مبنای جهان است ، تشکیل می دهند .


نوع مطلب :
برچسب ها :
ارسال شده در: جمعه 8 اردیبهشت 1391 :: توسط : احسان عزیزی پور


نمایش نظرات 1 تا 30
 
درباره وبلاگ
مدیر وبلاگ : احسان عزیزی پور
نویسندگان
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :